wybierz język: PLENDEFRESRUUAITCZROHU

REFERENCJE
Sieć sklepów BIEDRONKA w Polsce
Sieć sklepów LIDL w Polsce
Sieć sklepów NETTO Polska, Niemcy
czytaj więcej

UWAGA ! Dla firm instalatorskich posiadamy specjalną ofertę współpracy.
Zostań naszym Partnerem !

DSO

DSO to skrót oznaczający Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze. Termin ten został zarezerwowany dla systemów nagłośnienia Public Address, których najważniejszym zadaniem jest ostrzeganie o pożarze i wspomaganie przeprowadzania ewakuacji. DSO współpracuje z systemem wykrywania pożaru i w przypadku wykrycia zagrożenia przekazuje odpowiednie komunikaty alarmowe i ewakuacyjne do poszczególnych obszarów obiektu (zgodnie ze scenariuszem powiadamiania i ewakuacji). Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej nagłośnienie DSO umożliwia przejęcie kierowania akcją przez strażaka (za pomocą tzw. mikrofonowego pulpitu strażaka). System DSO musi zapewnić też  zaprzestanie wszelkiego innego rozgłaszania w obiekcie podczas ewakuacji. Od strony technicznej DSO, to system rozgłaszania w technice 100V, więc w jego skład wchodzą wzmacniacze, głośniki 100V, urządzenia centralne z matrycą audio oraz mikrofon główny (mikrofon strażaka). Jednak wszystkie te urządzenia obowiązkowo musza posiadać certyfikat CNBOP na zgodność z normami serii PN-EN 54. Istotne jest także to, że w DSO obowiązkowa jest pełna redundancja zapewniająca możliwość prowadzenia ewakuacji nawet wtedy, gdy któreś z urządzeń składowych będą uszkodzone. Czasem system DSO jest tak zaprojektowany, że na co dzień można go wykorzystywać do nagłośnienia komercyjnego (rozgłaszanie muzyki tła i zwykłych komunikatów). W DSO obowiązkowo muszą być wyposażone obiekty wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku.

Ważne informacje

 

    Jeśli są Państwo zainteresowani szkoleniem lub osobistym zapoznaniem się z produktami ITC Audio, zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy. W takim wypadku, abyśmy mogli poświęcić Państwu odpowiednią ilość czasu, prosimy o uzgodnienie spotkania telefonicznie (tel. 068 347 09 25 w. 101) lub pocztą elektroniczną: jg@avismedia.pl

Publikacje

W zakładce Nowości / Publikacje znajdą Państwo dostępne katalogi produktów. Wszystkie publikacje są dostępne i nieodpłatne.  

ZADAJ PYTANIE

Korzystanie ze strony internetowej itc-pa.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się