wybierz język: PLENDEFRESRUUAITCZROHU

REFERENCJE
Sieć sklepów BIEDRONKA w Polsce
Sieć sklepów LIDL w Polsce
Sieć sklepów NETTO Polska, Niemcy
czytaj więcej

UWAGA ! Dla firm instalatorskich posiadamy specjalną ofertę współpracy.
Zostań naszym Partnerem !

Regulatory głośności

Poniżej prezentujemy ścienne regulatory głośności. Urządzenia te pełnią jedną zasadniczą funkcję – pozwalają dostosować głośność przekazu (najczęściej muzyki tła – BGM) do potrzeb użytkowników przebywających na konkretnym obszarze (w konkretnym pomieszczeniu lub grupie pomieszczeń). To bardzo przydatna i często stosowana w systemach nagłaśniających 100V funkcjonalność. Wyobraźmy sobie na przykład nagłośnienie niewielkiego biurowca albo hotelu. Zwykle nie ma potrzeby, by poszczególne biura czy pokoje hotelowe traktować, jako odrębne strefy nagłośnienia. Przeważnie jest tak, że wystarczy, że docierał będzie do nich jeden przekaz muzyczny. Ważne jest jednak, żeby osoby przebywające w poszczególnych pomieszczeniach mogły dopasować sobie głośność muzyki tła do ich aktualnych potrzeb (lub zupełnie tę muzykę wyłączyć). Właśnie w takiej sytuacji świetnie sprawdzają się proste, transformatorowe regulatory głośności montowane w puszkach instalacyjnych na ścianie pomieszczenia (często obok włączników oświetlenia). W takiej sytuacji nie trzeba komplikować koncepcji radiowęzła – wystarczy przewidzieć dla wszystkich pomieszczeń jeden wzmacniacz mocy z którego wychodzimy jedną linią głośnikową 100V. To, że linie głośnikowa w instalacji radiowęzłowej działa napięciowo sprawia, że możemy ją sobie dowolnie rozgałęziać (jak instalację 230V) prowadząc sygnał 100V odrębnie do poszczególnych pomieszczeń. Wtedy, aby zapewnić możliwość regulacji głośności, wystarcz na linię, przed głośnikami danego pomieszczenia, „wpiąć” ścienny regulator głośności. Pamiętać tylko trzeba, aby tak dobrać jego moc (ściślej – moc zainstalowanego w nim transformatora wieloodczepowego), by suma nominalnej dla 100V mocy głośników nie przekroczyła nam mocy regulatora.

W naszej ofercie posiadamy też jeden model regulatora głośności, który dodatkowo posiada przełącznik programów. Jego stosowanie wymaga oczywiście doprowadzenia do niego tylu niezależnych linii z wyjść niezależnych wzmacniaczy mocy, ile programów planujemy jednocześnie rozgłaszać w systemie. Rozwiązanie to jest dość proste koncepcyjnie i bywa nadal stosowane (czasem jest po prostu najlepszą propozycją realizacji wymaganej funkcjonalności), choć obecnie w sytuacjach, gdy konieczne jest rozgłaszanie wielu programów muzycznych (i innych) w systemach nagłośnienia 100V częściej stosuje się niskonapięciowe matryce audio (np. T-8000) z panelami ściennymi i wzmacniaczami 100V przydzielonymi do poszczególnych stref.

Ścienne regulatory głośności mogą być montowane w puszkach instalacyjnych plastikowych lub metalowych.

Strony 1 z 1
Strony: [1]
T-671F Regulator ścienny 6W T-671F Regulator ścienny 6W

SYMBOL: T-671F
cena brutto 106.46 PLN
T-672F Regulator ścienny 15W T-672F Regulator ścienny 15W

SYMBOL: T-672F
cena brutto 124.19 PLN
T-673F Regulator ścienny 30W T-673F Regulator ścienny 30W

SYMBOL: T-673F
cena brutto 141.93 PLN
T-674F Regulator ścienny 60W T-674F Regulator ścienny 60W

SYMBOL: T-674F
cena brutto 159.68 PLN
T-675F Regulator ścienny 100W T-675F Regulator ścienny 100W

SYMBOL: T-675F
cena brutto 195.16 PLN
Puszka instalacyjna V-8P Puszka instalacyjna V-8P

SYMBOL: V-8P
cena brutto 28.68 PLN
Puszka instalacyjna V-8 Puszka instalacyjna V-8

SYMBOL: V-8
cena brutto 47.31 PLN
T-23S Selektor / Regulator 30W T-23S Selektor / Regulator 30W

    Selektor 5 pozycyjny + podtynkowy, transformatorowy regulator głośności 30W.  Estetyczy szyld wykonany jest z wysokoej jakości tworzwa ABS.

SYMBOL: T-23S
cena brutto 95.41 PLN
Strony 1 z 1
Strony: [1]
Ważne informacje

 

    Jeśli są Państwo zainteresowani szkoleniem lub osobistym zapoznaniem się z produktami ITC Audio, zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy. W takim wypadku, abyśmy mogli poświęcić Państwu odpowiednią ilość czasu, prosimy o uzgodnienie spotkania telefonicznie (tel. 068 347 09 25 w. 101) lub pocztą elektroniczną: jg@avismedia.pl

Publikacje

W zakładce Nowości / Publikacje znajdą Państwo dostępne katalogi produktów. Wszystkie publikacje są dostępne i nieodpłatne.  

ZADAJ PYTANIE

Korzystanie ze strony internetowej itc-pa.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się